PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=10003481}

Diuna: Część druga

Dune: Part Two
8,3 81 735
ocen
8,3 10 1 81735
7,7 51
ocen krytyków
Diuna: Część druga
powrót do forum filmu Diuna: Część druga

Nie czytałem książki, drugiej części Diuny jeszcze nie widziałem więc odnoszę się do pierwszej. Gdzie jest ta epickość ? Nie rozumiem. Dla mnie ten film był epicko średni, druga część wydaje się również epicko średnia tylko z większą ilością nawalanki. Luźno się ogląda, tyłka nie urywa, nielogicznych bzdur masa, ale powiedzmy że w SF przymyka się na to oko. Również cieszę się że pojawiają się takie produkcje, i dobrze że Diuna powstała w kontrze do ścieków Marvela. Ale epicki? Nie ma już dobrej krytyki, ani filmowego dziennikarstwa teraz piszę się tak jak ktoś zapłaci,. Teraz każde g jest epickie niesamowite i szóste dno między tysiącem wierszy. Naprawdę przeciętny film, nie zły nie dobry, i po pierwszej nie czekam jakoś intensywnie na drugą będzie to będzie nie to nie. A jestem fanem SF. Za fantasy nie przepadam. Choć tak naprawde SF to podgatunek fantasy btw. Nie wiem może 41 lat na karku robi swoje. Ostatecznie jednak ok dobrze że jest że coś się rusza w gatunku.

ricinus

Nie oglądałeś Części Drugiej, ale piszesz o większej "ilości nawalanki", jesteś fanem SF, ale nie czytałeś Diuny, koronnego przykładu tegoż gatunku w literaturze. Wspominasz o jakiejś krytyce, kiedy sam, gdy nie oglądałeś Drugiej Części, mówisz o nawalance, zakładam, że właśnie z opinii przedpremierowych krytyków. Nie ma jednego głosu wskazującego na potęgę Diuny (filmu), jako odkrywczego/przełomowego. Natomiast jest to dotychczas najnowocześniejsza i najlepiej przygotowana ekranizacja powieści. Tak jak wskazałeś i co dodam, jest to także nowa seria, być może zastępująca wypalone Gwiezdne Wojny, w ciekawej i interesującej formie. Nie chcesz, nie oglądaj ¯⁠\⁠_⁠(⁠ツ⁠)⁠_⁠/⁠¯ pamiętaj że Diuna to mainstream, wolisz ścisłe SF, które nigdy nie będzie docierało do wszystkich, nic złego.

ricinus

cóż, w zalewie płycizny obecnie takie filmy są wyjątkowe, takie czasy nastały

ocenił(a) film na 4
ricinus

Tak naprawdę to s-f jest podgatunkiem fantastyki, a nie fantasy; fantasy również jest podgatunkiem fantastyki.

ricinus

Lol

ocenił(a) film na 9
ricinus

Epicki pewnie dlatego że niewiele odbiega od samej ksiazki a przedstawia wizję naprawde z rozmachem. Jeśli chodzi o 1 część to można się pogubić bo sama ksiazka tez lize delikatnie swiat a autor ma mnostwo przemyslen niz tłumaczenie zawiłości swiata co dla filmu nie daje latwej interpretacji. Mozna uważać że wiele rzeczy jest absurdalnych ale świat jest naprawdę dobrze wyważony.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones