PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=8625}
8,0 164 904
oceny
8,0 10 1 164904
7,8 36
ocen krytyków
Full Metal Jacket
powrót do forum filmu Full Metal Jacket

Film podobno posiada wydźwięk antywojenny, którego ja nie potrafiłem dostrzec. Cały ten wyznawany przez wielu obóz dla psychopatów z pierwszej części filmu wyjątkowo mnie zniechęcił i zniesmaczył. Łamanie ludzi i indoktrynacja z użyciem Jezusa jako sztandaru przywodzi na myśl praktyki z wypraw krzyżowych. Widać było że Hartman potrafił tylko niszczyć ludzką psychikę, bo barierę stanowiła dla niego już zniszczona psychika Leonarda z którą nie potrafił sobie poradzić bo znał tylko jeden "uniwersalny" sposób traktowania.
Postać "Jokera" zdaje się wyznawać jakieś pacyfistyczne poglądy jednak wcale nie pokazuje przez większość filmu zdegustowania czy pogardy. Z dziwnym uśmieszkiem na ustach rozmawia z psychopatą strzelającego do cywilów na polach czy spoufala się z chełpiącymi się zabijaniem wojakami. Ma się wrażenie że film stał się kultowy przez pierwsze 40 minut filmu a motyw antywojenny przepadł gdzieś przez oportunizm bohatera.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones