PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=387956}
6,6 37
ocen
6,6 10 1 37
Le Fils de l'épicier
powrót do forum filmu Le Fils de l'épicier

Syn Sklepikarza

ocenił(a) film na 5

Piekna jakosc spojrzenia Ericka Guiro na francuskie wsie ( lazurowe wybrzeze, Alpy) gdzie zyja w samotnosci strasze osoby, oderwanie od codziennej rutyny raz dziennie przez przejazd sklepiku na czterech kolkach.
Dobry sposob na ukazanie czasu, ktory mija inaczej w stolicy ( gdzie mieszka na codzien Klara i Antonin)i inaczej w malych miasteczkach i wsiach... Glowny bohater to Antoine, ktory ukazany jest jako piekny, ale uparty mezczyzna, ktory po malu zaczyna sie zmieniac... Kino te oddaje wierna rzeczywistosc codziennych dni typowych francuzow, co jest malo ukazywane we francuskim kinie. Syn sklepikarza to film warty uwagi, to film wartosciowy.

ocenił(a) film na 5
Collet_87

Oprocz przepieknych pejzazy, Guiro zaskakuje nas takze wyszukana muzyka, podaje zatem wykonawcow i piosenki :
- Without Gravity (Water fall)
- Ibiza Town (katelh)
Someting you (bastian elfa)

ocenił(a) film na 10
Collet_87

Zgadzam się całkowicie. To zupełnie inne spojrzenie na Francję, a w szczególności na prowincję. Zawsze mamy idealny obraz Paryża, a przecież to jest cała Francja... Zmiana jaka zachodzi w młodym człowieku, który po chorobie ojca zajmuje jego miejsce w obwożnym sklepiku - co nie jest dla niego łatwe choćby ze względu na fakt iż Antoin mieszka w stolicy a powrót w rodzinne strony nie sprawia mu przyjemności, konflikt z ojcem, bratem i skrywana miłość do przyjaciółki... Nicolas jest jak zwykle świetny w tym co robi.

Natalia_81

Pierwszy raz spotkałam się z Nicolas Cazalé i uważam, że był rewelacyjny. Właściwie to dla jego gry aktorskiej obejrzałam "Syna sklepikarza", bo niestety fabuła była dość przewidywalna i mało odkrywcza. Dramat rodzinny rozegrany z często widzianego już schematu. Kierunek rozwoju głównego bohatera widać było już od pierwszych chwil, kiedy przedstawiono postaci drugoplanowe. No i zakończenie. Mam wrażenie, że nieprzemyślane. Jakby scenarzysta skupił się na wspomnianych przemianie bohatera i dramacie rodziny i nagle zorientował się, że opowiedział już swoją historię i jakoś trzeba zakończyć film. Ciekawym elementem była próba obserwacji życia ludzi na prowincji - szkoda, że temat został tak pobieżnie potraktowany. Ogólnie rzecz ujmując film przypadł mi do gustu, a za muzykę dopisuję kolejnego plusa. Żadna rewelacja, ale nadaje się do obejrzenia przy ciastku i kawie.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones