PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=490577}

Oceany

Océans
8,0 1 686
ocen
8,0 10 1 1686
Oceany
powrót do forum filmu Oceany

..film nie jest dla każdego. W ogóle uważam, że dokumenty nie są dla wszystkich. Niektórzy po prostu nie potrafią wgłębić się w powagę tematu, bądź docenić piękno fauny i flory. To wszystko zależy od rozwiniętej świadomości, wiedzy i wrażliwości. Ale wracając do samego filmu: ten dokument jest nakręcony w inny (wg. mnie lepszy!) sposób. Mianowicie nie mamy tutaj ciągłego komentowania, a surowe ukazanie życia w morzu, co w połączeniu z niesamowitym dźwiękiem i zdjęciami nadają tej produkcji czasem wręcz mistyczny wyraz. Puenta dość klasyczna (co nie znaczy, że nie jest ważna) i być może dlatego trochę przygasiła końcowy efekt. Widziałem już parę dobrych dokumentów i seriali o tematyce największych zbiorników wodnych na planecie, ale ten jest zdecydowanie najlepszy! Polecam jedynie świadomemu widzowi.

LukeInside

Up, bo rozpisałem się jak "gupek" przy innych tematach :P

LukeInside

A widziałeś kiedyś film "dla każdego"?

hyrkan

To taki zwrot, świadczący o tym, że wielu osobom nie przypadnie do gustu :) Ile ty masz lat?

LukeInside

Masz rację, nie ma filmów dla każdego. Każdy film wielu osobom nie przypada do gustu. Pierwszy raz trafiłeś w sedno.

(A tlen to naprawdę składnik materii)

hyrkan

Nie...tlen to pierwiastek z grupy tlenowców :)

LukeInside

I uczyli cię, że jest niematerialny jak bozia. :) Biedaku. Czyli nie jesteś winien swojej ignorancji i szukania wiedzy w religii.

hyrkan

Nie kompromituj się w nieskończoność :) Rzadko spotkać tak dziecinnego idiotę, naprawdę.

LukeInside

Wszystko przez to, że jak cię rodzice prowadzili do szkoły, to pomylili adres. 12 lat chodziłeś gdzie indziej, a skoro nienawidzisz teraz chrześcijan, atakujesz ich zajadle i bezkompromisowo, to zaczynam podejrzewać, że cię skrzywdzono tam, gdzie oczekiwałeś szkoły, a gdzie nie było wiedzy, tylko zło.

hyrkan

Musiałeś chodzić do szkoły ze specjalym lewackich, pro-komunistycznym nadzorem :D Stąd ta nienawiść.

LukeInside

Właśnie cię w innym wątku spytałem, dlaczego tak nienawidzisz. A ty teraz piszesz, że nienawidzisz chrześcijan, bo ja musiałem chodzić do szkoły i dlatego coś umiem, a ty nie, jesteś nieukiem i analfabetą. :(
Jeśli to wina chrześcijan, to obiecuję w twoim imieniu ich krytykować. Powiedz tylko słowo.

hyrkan

"bo ja musiałem chodzić do szkoły i dlatego coś umiem, a ty nie, jesteś nieukiem i analfabetą. :(" - ........bezcenne.

LukeInside

Ta zazdrość wywołała w tobie wiele nienawiści do chrześcijan. Jesteś moją ulubioną filmwebową patologią.

hyrkan

Taką samą patologią jak Chrześcijaniem, których nienawidzisz?

LukeInside

Z małej litery. :)
Oczywiście, większą.

hyrkan

Można również dużą, ale ty się nigdy nie nauczysz.

LukeInside

Da się dużą. Podobnie jak "rzeka" da się pisać przez "ż". Ale nigdy się nie nauczę, bo pisownia błędna mnie nie cieszy tak jak ciebie. :)

hyrkan

Możesz również pisać "Żyd" i "żyd", ale pewnie i tego nie wiedziałeś :D Odsyłam do gimby.

LukeInside

Słowa "Żyd" i "żyd" nie mają tego samego znaczenia i oba są poprawne.
Odsyłam do słowników i instytucji naukowych.

Nie każde słowo ma dwa warianty tylko dlatego, że powyższe je ma. Zresztą, ubliżyłbyś Żydom porównując się do nich.

hyrkan

Wpisałeś w Google znowu? :D Hahaha. Czyli tego nie wiedziałeś i znowu musiałeś coś sprawdzić? :D

LukeInside

Polecałeś mi google. :) Ale nie, powyższa twoja próba to tylko jedno kłamstwo tchórza więcej.

hyrkan

Polecałem bo najwidoczniej nic innego nie potrafisz - era gimbusów wróżących z klucza :D

LukeInside

:) tlen jest niematerialny a w Auschwitz byli reptalianie - na takich kłamstwach cię złapałem, więc teraz mi będziesz pisał, że nic nie potrafię. Byle strollować, namnożyć postów, żeby nikt tych twoich wpadek nie czytał. :D Ale z ciebie tchórz.

hyrkan

"a w Auschwitz byli reptalianie" - chyba w waszej lewackiej książeczce :) Kończysz już, czy dogorywasz? :D

LukeInside

W ogóle nie masz odwagi teraz przyznać, że to właśnie pisałeś. :) Z postu na post się pogrążasz.

hyrkan

Ty to napisałeś. Masz problemy jak widać. Miałeś obejrzeć "cała prawda o Auschwitz".

LukeInside

Hihi. Od pierwszego postu utrzymywałeś, że Auschwitz było próbą zniszczenia reptalian przez chrześcijan, żeby utrzymać w tajemnicy wiedzę medyczną potrzebną dla ratowania ludzkiego życia. Wszyscy mogą to zobaczyć, więc nie kłam.

hyrkan

"Hihi" - młody chłopaczku. Idź już spać. Mama się martwi, że jutro szkoła.

LukeInside

Jest mi głupio, że twoja mama o mnie dba, a o ciebie nie.

hyrkan

Zgłoszony zostałeś gimbie :)

LukeInside

Że mnie trollujesz? :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones