PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=800312}
8,1 5 929
ocen
8,1 10 1 5929
7,8 17
ocen krytyków
Sekret wilczej gromady
powrót do forum filmu Sekret wilczej gromady

Piękna baśń.

ocenił(a) film na 8

Baśń.którą powinny obejrzeć wszystkie dzieci,nastolatki i dorośli z nimi.Może animacja nie jest taka do jakiej nas już przyzwyczajono,ale za to są piękne plenery...jakby namalowane obrazy. To film o wolności,o szacunku do przyrody i do zwierząt które w niej żyją (tutaj chodzi o las).Zła postać to lord protektor,który nie szanuje niczego...również nie szanuje ludzi.Jest angielskim najeźdzcą na irlandzkiej ziemi.Wykorzystując strach ludzi przed wilkami, ciemięży miasteczko (czy też wieś?) i postanawia spalić cały las ,aby udowodnić ludziom,że pokona wilki.Skoro bajka to i muszą być bajkowe stwory.Są...wilki i ich przywódczyni z córką,które są pół ludźmi-pół wilkami i posiadają nadprzyrodzoną moc uzdrawiania. Polecam !

Kalina102

Jeśli spodobała Ci się nowa animacja od Cartoon Saloon, to pewnie podejdą Ci wcześniejsze baśnie tego studia, czyli The Secret of Kells, Song of the Sea. Jest jeszcze The Breadwinner, ale to trochę inne klimaty.

ocenił(a) film na 8
michax77

Te dwa pierwsze filmy też mam,ale The Breadwinner nie znam...dzięki za podpowiedź :-)

michax77

O tak, wcześniejszych animacji Tomma Moore'a nie oglądałem, ale Wolfwalkers i The Breadwinner są świetne. Szkoda tylko, że twórca zgarnia same nominacje do Oscara. W tym roku będzie podobnie, a i tak wygra pewnie studio Pixar z filmem Soul.

ocenił(a) film na 10
Kalina102

zły najeźdźca, zła postać? w czym tam postać jest zła, że chce chronić mieszkańców

ocenił(a) film na 9
Skold

Chronić? On wycinał las żeby powiększyć miasto i mieć miejsce na kolejna ekspansję (tłumił powstanie w innym mieście). Był tyranem

ocenił(a) film na 10
greg_4ever

a jak powstała nasza cywilizacja? przez sadzenie drzew? Więc mówisz, że wolałbyś mieszkać dalej w lesie bez niczego co mamy obecnie

ocenił(a) film na 8
Skold

Odpowiedział już za mnie greg_4ever

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones